Back to Kolikkopeli Games

Galactic Gems i demotilstand

PG Soft

Galactic Gems

Game rating

?

This game has no user reviews yet

Game features

This game has no user votes yet

Galactic Gems on vanha Kolikkopeli, jonka on julkaissut PG Soft, julkaistu helmikuu ⁦⁦⁦⁦⁦⁦23⁩⁩⁩⁩⁩⁩, ⁦⁦⁦⁦⁦⁦2021⁩⁩⁩⁩⁩⁩ (yli ⁦⁦⁦⁦⁦⁦5⁩⁩⁩⁩⁩⁩ vuotta sitten)ja sitä voi pelata ilmaiseksi demotilassa SlotsUpissa. Kuukausittaisen käyttäjämäärän perusteella, joka hakee tätä peliä, sillä on alhainen kysyntä, mikä tekee tästä pelistä ja ikivihreä sisään ⁦⁦⁦⁦⁦⁦2026⁩⁩⁩⁩⁩⁩. ⁦⁦⁦⁦⁦⁦⁦74⁩⁩⁩⁩⁩⁩⁩ pelikertaa viimeisten ⁦⁦⁦⁦⁦⁦⁦90⁩⁩⁩⁩⁩⁩⁩ päivän aikana (⁦⁦⁦⁦⁦⁦230⁩⁩⁩⁩⁩⁩ yhteensä) ja mixed palautetta, tämä peli on suosittu SlotsUp-käyttäjien keskuudessa, osoittaen, että he ovat jakautuneita mielipiteissään tästä demosta.

96.74%

RTP

Keskitaso

Volatilitet

$0.2 - $100

Indsatsinterval

x500

Multiplayer

24.11%

Træfhyppighed

$50000

Eksponering

Avaruus

Slot teemat

Kiinteät voittotavat

Pelimekaniikka

Kertoinsymbolit

Pelin modifioijat

Satunnainen laukaisin

Pelin bonukset

Space

Crash Game Themes

Galactic Gems

VS

Keskiarvo Kolikkopeli Peli

Where to play
Galactic Gems for Real Money

85

85

af SlotsUp

Safe

Safe

Safety index

Talletus ⁦20 USD⁩ Hanki ⁦5000 I⁩lmaiskierrokset

FortuneJack Review

Yhteenvetoni ja arvosanani pelistä Galactic Gems

Ilmainen Galactic Gems -demopeli on vakaa, keskitason volatiliteetin peli , jonka 96,74 %:n RTP on keskimääräistä korkeampi. Testauksen aikana 12 %:n voittotiheys tuotti tasaisia, mutta pieniä voittoja. Pelaaminen muuttui palkitsevammaksi, kun sain esteet pois tieltä ja laukaisin bonuskierroksen. Muutoin voitot pysyvät pieninä ja toiminta on harvinaista, mikä vastaa mitattua 12 %:n osumataajuutta. Panosväli 0,25–2 500 000 € sopii erilaisille pelaajille. 500-kertainen maksimivoitto on pienempi kuin monissa muissa avaruusteemaisissa peleissä.

Tämä peli sopii kärsivällisille pelaajille, joita voittokierrosten väliset tauot eivät häiritse. Galactic Gems tarjoaa vakaan tasapainon, reilun tuottoasteen ja toimivan uudelleenkierrosmekaniikan.

  • Voittotapoja voi olla jopa 3125.

  • Voitot käynnistävät automaattiset uusintakierrokset.

  • Bonuskierroksella on kasvava kerroin.

  • Ei Wild- tai Scatter-symboleja.

  • Bonuksen avaaminen edellyttää 12 esteen tuhoamista.

  • Bonusostomahdollisuutta ei ole.

According to my test and analyze I give a rating of

81

81

81

Excellent arvosana

Gover Matthew arvostelu

Voitot ja RTP

90

Pelin mekaniikka

80

Tarjoajan maine

80

Ominaisuudet

60

Teema, grafiikat ja äänitehosteet

100

Ensimmäiset ⁦100⁩ pyöräytystä

60

Voittopotentiaali

100

Peliarvostelukäytäntö

Galactic Gemsin pelimekaniikka ja pelattavuus

PG Softin Galactic Gems -peli käyttää 5x5-ruudukkoa ja etenemissysteemiä. Peli alkaa 12 estäjäruudulla rullilla. Kun voittoyhdistelmä osuu, peli maksaa voiton, poistaa tietyn määrän estäjiä ja myöntää uusintakierroksen. Tämä ketjureaktio jatkuu niin kauan kuin uusia voittoja syntyy. Jos tuhoat kaikki 12 estokappaletta yhden kierrosjakson aikana, aktivoit pääbonusominaisuuden. Säännöt ovat helppoja oppia, ja visuaalinen ulkoasu näyttää edistymisesi. Pelimekaniikka tarjoaa yksinkertaisen mutta mukaansatempaavan kokemuksen, jossa keskitytään pelilaudan tyhjentämiseen.

Galactic Gems Main Screen

Symbolit

Ilmaisen Galactic Gems -kolikkopelin symbolit ovat eri värisiä avaruuskiteitä ja meteoriitteja. Keltaiset, punaiset ja vihreät jalokivet tuottavat suurimmat voitot. Violettiset ja siniset kiteet tuottavat pienempiä voittoja. Pelissä ei ole Wild- tai Scatter-symboleja. Tämä peli jättää molemmat pois. Sen sijaan pelattavuus perustuu jalokivisymbolien yhdistämiseen voittojen luomiseksi, esteiden poistamiseksi ja bonuskierroksen laukaisemiseksi.

Voittotavat

Galactic Gems käyttää voittotapajärjestelmää. Saat voiton, kun samat symbolit osuvat vierekkäisille rullille alkaen vasemmanpuoleisimmasta rullasta. Alkuperäisten 12 esteen vuoksi jokainen kierros alkaa 45 voittotavalla. Kun saat peräkkäisiä voittoja ja tuhoat esteet, aktiivinen pelialue laajenee. Tyhjennetty ruudukko tarjoaa enintään 3 125 voittotapaa. Tällainen laajeneva ruudukko on yksi kriteereistä, jotka otamme huomioon pelejä arvioidessamme, sillä se vaikuttaa voittopotentiaaliin.

Galactic Gems -kolikkopelin erikoisominaisuudet

Galactic Gems -kolikkopelissä on muutamia erityisiä mekanismeja voittojen luomiseen. Ilmainen kolikkopeli keskittyy ketjureaktiomekanismiin perinteisten Scatter-symbolien laukaisemien ilmaiskierrosten sijaan.

  • Esteiden tuhoaminen — Tavallinen kierros alkaa 12 esteellä ruudukolla. Jokainen voittoyhdistelmä tuhoaa esteitä ja myöntää automaattisen uudelleenkierroksen. Tuhoitujen esteiden määrä vastaa voittosymbolien määrää.

  • Bonus-uudelleenkierrosominaisuus — Tämä kierros käynnistyy, kun tuhoat kaikki 12 estettä pääpelissä. Se tarjoaa erityisen uudelleenkierrostilan, jossa on lisäominaisuuksia.

  • Kerroin — Bonus-uudelleenkierrosominaisuus alkaa x1-voittokertoimella. Jokainen onnistunut voittokierros bonuskierroksen aikana nostaa kerrointa yhdellä.

  • Lisäelämä — Peli laskee voittosymbolisi bonuskierroksen aikana. Keräämällä 15 voittosymbolia saat yhden lisäelämän. Jos saat kierroksen, jolla ei tule voittoa, peli käyttää yhden lisäelämän antaakseen sinulle uuden uudelleenkierroksen.

Galactic Gemsin voittopotentiaalin erittely

Galactic Gems tarjoaa laajan panosvalikoiman, vakaan riskiprofiilin ja selkeän voitonmaksun. Tässä on, mitä numerot todella tarkoittavat pelikassallesi.

Panostusalue ja joustavuus

Voit panostaa 0,25–2 500 000 € per kierros. Tämä vaihteluväli sopii sekä satunnaisille pelaajille että suurempia summia panostaville. Tällainen laaja panosraja on harvinaista PG Softin peleissä ja sen ansiosta voit hallita pelisessiosi kokoa ja vauhtia.

Suurin voitto

Galactic Gemsin suurin voitto on 500-kertainen panokseesi nähden. Esimerkiksi 10 € panoksella voit voittaa 5 000 €. Tämä raja on alhaisempi kuin muissa avaruusteemaisissa kolikkopeleissä, joissa voitot voivat olla jopa useita tuhansia kertoja panoksen suuruinen. Kyseessä on siis pikemminkin tavanomainen voitto kuin huipputason jättipotti.:n

Volatiliteetti ja RTP

RTP on tässä pelissä 96,74 % ja volatiliteetti on keskitasoinen. Tämä RTP ylittää tavanomaisen keskiarvon, mikä on pelaajan eduksi pitkällä aikavälillä. Keskitasoinen volatiliteetti takaa voittoja riittävän usein, jotta peli ei tunnu tylsältä.

Voiton tiheys

100 kierroksen testissämme tämän peliautomaatin voittotiheys oli 12 %. Tämä luku on alhainen keskivakavolatiiliselle pelille. Se tarkoittaa, että kohtaat jaksoja, jolloin voittoja ei tule, vaikka volatiliteettitaso ei olekaan korkea.

Riski vs. tuotto

Keskitason volatiliteetin ja pelin voittotiheyden yhdistelmä kertoo, että kärsivällisyys palkitaan. Voittoja ei tule joka toisella kierroksella, mutta RTP pitää pitkän aikavälin tuoton kohtuullisena. Jos pidät parempana tiheitä pieniä voittoja, tämä kolikkopeli saattaa tuntua odotettua hitaammalta. Jos et välitä odottaa suurempien yhdistelmien muodostumista, tämä tasapaino toimii eduksesi, etenkin kun olet valmis kokeilemaan kolikkopelejä oikealla rahalla.

Kokemukseni 100 kierroksen aikana Galactic Gems -demopelissä

Kokeilin ilmaista demotilaa 1 000 €:n saldolla ja 1 €:n panoksilla. Alkuvaiheen kierrokset tuottivat pieniä voittoja, 0,20–1,40 €. Saldo pysyi vakaana. Mitään suuria voittoja ei tullut.

Merkittävin hetki koitti 62. kierroksella. Laukaisin ketjureaktion, poistin esteet ja aktivoin bonusuudelleenkierrosominaisuuden, mikä tuotti yhteensä 69 dollarin suuren voiton. Ennen tätä minulla oli toinen onnistunut sarja 11. kierroksella, joka tuotti minulle 16,40 €. Peli tarjosi satunnaisesti pieniä voittoja, kuten 3,20 €:n voiton 18. kierroksella ja 2,32 € voiton 57. kierroksella. 100 kierroksen lopussa saldoni oli 1 007,88 €, mikä merkitsi pientä voittoa.

Usein kysyttyjä kysymyksiä Galactic Gems -ilmaisesta kolikkopelistä

Mikä on Galactic Gems -pelin suurin voitto?

Suurin voitto on 500-kertainen panokseesi nähden.

Miten aktivoin Galactic Gems -pelin bonusominaisuudet?

Uudelleenkierros-ominaisuus käynnistyy automaattisesti, kun oikeat symbolit osuvat ruudulle kierroksen aikana.

Mikä on Galactic Gems -pelin voittotiheys?

12 %, 100 kierroksen testimme perusteella. Se tarkoittaa noin yhtä voittoa joka kahdeksas kierros.

Onko Galactic Gems -pelissä progressiivisia jättipotteja?

Ei. Suurin voitto on rajattu 500-kertaiseen summaan.

Onko Galactic Gems reilu ja luotettava?

Kyllä. PG Softilla on toimilupa, ja se käyttää sertifioituja satunnaislukugeneraattoreita.

Sivun tiedot

Gover Matthew img

Sivua päivitti heinäkuu ⁦⁦01⁩⁩, ⁦⁦2026⁩⁩ Gover Matthew

Pelianalyytikko ja arvostelija
Kirjoittajan asiantuntemus
Lähetä sähköpostia kirjoittajalle
⁦1⁩ vuosi
kokemusta
⁦2⁩ vuotta
SlotsUp-sivustolla
⁦5889⁩ julkaisua
julkaistu
kolme kuukautta sitten
viimeisin julkaisu
Galactic Gems logo
Galactic Gems
PG Soft